| 03/11/2012

Danas su na stadionu Luke u okviru 13. kola Prve lige FBiH snage odmjerili nogometaši Bosne i livanjskog Troglava.

Pred oko 250 gledalaca „žutoljubičasti“ su odigrali jednu uzbudljivu i solidnu utakmicu te izborili sedmu pobjedu u ovoj sezoni. Već u desetoj minuti domaći nogometaši su imali priliku za vodstvo, ali Adi Amar Fočić nije bio precizan sa jedanaest metara. Kazna je stigla osam minuta kasnije kada glavni sudija susreta Nermin Muslić iz Bihaća pokazuje na bijelu tačku. Priliku za goste ne propušta Danijel Krivić i dovodi svoju ekipu u vodstvo 0:1.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata, a onda su nogometaši Bosne ubacili u petu brzinu i do kraja susreta preokrenuli rezultat u svoju korist.

Najprije u 59. minuti Emrah Hasanhodžić poravnava na 1:1, a onda u 73. minuti rezervista Idriz Džafić na asistenciju Fočića postiže pogodak za pobjedu Bosne i veliko slavlje. Do kraja susreta bilo je još prilika na obje strane, a vrijedi istaći sjajnu intervenciju Amira Bekana u samom finišu utakmice.

Ono što ohrabruje navijače Bosne je dobra igra na terenu, a do kraja jesenjeg dijela sezone ostala su dva kola. Najprije sljedeće subote „žutoljubičasti“ putuju u Mostar na megdan ekipi Branitelja koja je u ovom kolu demolirana u Gračanici od Bratstva sa šest golova u mreži, a onda u posljednjem kolu na stadionu Luke igra se derbi protiv Rudara iz Kaknja.